381 - 400 av 608
1...192021...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 2003

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, vikt 63,0 g. längd 18 cm.

3 850 kr

Utrop: 4 400 kr

SKAFT / HÅLLARE, silver, bucklor.

Utrop: 200 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K vitguld vikt 10.5 g briljant 0,20 ct Cr/P stl. 18 mm

Utrop: 3 200 kr

7 COLLIEER, bärnsten, ametist, kvarts, hematit, sodalit, glas.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K vitguld med diamanter ca 0,08 ct.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 14K guld längd 44 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 14K guld längd 18,5 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, folkore, silver.

400 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld med en odlad pärla i berlock, längd 20 cm, V=26,6 gr, (små skador undertill).

Utrop: 2 200 kr

PÄRLCOLLIER, 7½-8 mm odlade pärlor, längd 47 cm, lås i 18K guld, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ct.

Utrop: 4 300 kr

BROSCH/HÄNGE med tillhörande medaljong, 18K guld, tillv J.P. 1948, gravyr, vikt 12,4 gram.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 18K guld, rosett, Stigbert för Engelbert, 1946, vikt 5,0 gram.

Utrop: 700 kr

3 BROSCHER i silver, 2 av dem med strass och den tredje med 3 ametister.

500 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld med odlade pärlor samt vita stenar, skruvmekanism.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor samt vita stenar, skruvmekanism.

Utrop: 650 kr

RING, 18K guld med cubic zirconia, stl 20 mm.

500 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Lås

LÅS, 14K vitguld, kula med briljanter tot ca 0,10ct.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

KAFFEKANNA, silver L Larsson Göteborg 1873 höjd 23 cm vikt 640 g.

Utrop: 5 000 kr

FÅGEL, silver, Spanien 1900-tal höjd 13,5, längd 21 cm.

Utrop: 1 900 kr

SKÅL, silver rokoko, Italien ca 1920 på fyra fötter. höjd 9, längd 22 cm.

Utrop: 2 000 kr