361 - 380 av 608
1...181920...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 2003

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,10 ct H(W)/ VS stl 17 1/4 mm.

Utrop: 700 kr

TEGLASHÅLLARE, silver ryska stämplar 1893, vikt 158 g.

Utrop: 1 400 kr

2 BÄGARE, silver sovjetiska stämplar.

Utrop: 500 kr

Smycken Medaljong

2 MEDALJONGER, 14K resp silver. Ryska.

800 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 87,4 g.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K guld med citrin stl 19 mm.

800 kr

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant ca 0,06 ct, TW/VS2 stl 16 mm.

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor.

550 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor skruvar.

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K guld.

400 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld / vitguld med 2 briljanter.

450 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld, 3-färgat, bredd 3,1 cm, längd 19 cm, vikt 93,7 gram.

7 500 kr

Utrop: 8 600 kr

ALLIANSRING, platina, åttkantslipade diamanter totalt ca 0,90 ct, W/VS, (en skadad, två naggade), stl 18½, V=3,1 gr.

Utrop: 7 900 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 14 briljanter ca 0,90 ct, W-Cr/P1, stl 16.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljant ca 0,19 ct, W/SI, stl 16 1/4.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld & vitguld, briljanter ca 1,00 ct totalt, TW/P1, stl 17, vikt 6,8 gram.

Utrop: 4 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,34 ct, TW/VS, stl 17.

Utrop: 5 300 kr

RING, 18K guld med mediumslipad diamant ca 0,55 ct, LY/ SI 2, liten skada, samt åttkantslipade diamanter ca 0,25 ct, stl 18mm.

Utrop: 4 400 kr

BROSCH, 18K guld med franskt guldmynt, 14,4 g

950 kr

Utrop: 950 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 36,1 g. längd 20 cm.

2 500 kr

Utrop: 2 400 kr