Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2003
BREITLING, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, (defekt fjäder), 1940-tal.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 4600 L, damur, stål, quartz, safirglas, integrerad länk, cert, april 2001, box.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, länk 18K guld, längd 195 mm.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, servad juni 2002.
BREITLING, Shark, Ref nr. A17605, serie nr. 0544, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1993.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18078, Serie nr. 8625234, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, ca 1986.
IWC, damur, serie nr. 1024864, 14K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla (skadad), boett ej signerad, integrerad länk (ej original), längd 166 mm, ca 1940.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 16013, serie nr. 6494562, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, briljanturtavla, Jubileelänk, ca 1981, box.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, herrur, cal 30.10 RA, serie nr. 9881891, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1944.
OMEGA, Seamaster, herrur, doublé (80 mic), automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
CERTINA, DiaMaster Rado, herrur, hårdmetall, quartz, safirglas, dag, datum, integrerad länk, ca 1975.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON CONSTANTIN, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk (ej original), längd 165-174 mm, ca 1960.
Klockor Hamilton
HAMILTON, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, metallänk, 1930-tal, box.
TIMEX, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1959.