421 - 440 av 634
1...212223...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 september 2003

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas Kosta 1939 D K 6 Dahl

Utrop: 350 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Konfektskål med blå glasinsats lagad sk WMF art nouveu

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bordslyster för två ljus på marmorfot och blå ljusmanschetter sk

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Dopsked silver i träfodral

Utrop: 350 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Madeleine Pyk-67 olja 45x65 cm

Utrop: 10 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Lennart Rosensohn olja 60x49 cm

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skålfat Qianlong grön bård med gröna drakar jagande flammande gröna pärlor 17,3cm dia

8 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Flambévas Daoguang nagg vid foten

Utrop: 8 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kinesisk opiumkanna tidigt 1800-tal på träsockel

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

7 Kinesiska matskålar 1900-tal på snurrande träunderede

500 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Schackspel brädet av trä, pjäserna gjutna

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tändare Dupont

600 kr

Utrop: 750 kr

Pantvaror Glas, porslin

9 Diverse koppar och metall föremål

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tallrik fam rose stil

750 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

4 Diverse porslinsfat

Utrop: 450 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skulptur Lisa Larsson limited edition 1500st, 1 porslinsfigur Royal Copenhagen "fågel"

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kryddkvarn av mässing trol Turkiet

Utrop: 250 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par ljusstakar Skultuna nr 115

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr