521 - 536 av 536
1...252627 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 19 juli 2003

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Champangekylare i nysilver

700 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par tavlor Per ölund 15x18 cm gouache

700 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Orientalisk matta 200x300 cm

9 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Esaias ThorŠn lito 44/60

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Vas Rörstrand h. 20 cm

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Lennart Rodhe lito 30/75 "komposition"

Utrop: 1 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Litografi 2/310 okänd "andfåglar"

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

6 böcker The George Eumorfopoulos Collection, Catalouge of Chinese, Corean and Persian Pottery and Porcelain

Utrop: 35 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas Ulrica Hydman-Vallien KostaBoda unik h. 24cm (litet nagg)

Utrop: 12 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 terrin med lock Kina

6 400 kr

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Thekanna med lock Kina

1 300 kr

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skål med fat Kina (nagg)

4 100 kr

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Muggar Kina Qianlong (nagg)

3 200 kr

Utrop: 4 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 par smöraskar runda med lock Kina, lagad i locket

3 400 kr

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Huvudkudde Kina

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 prakturna Kina h. 90 cm

Utrop: 38 000 kr