481 - 500 av 536
1...24252627 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 19 juli 2003

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Väggljusstake för 2 ljus guldfärgad

Utrop: 150 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bemålat glasfat Ulrika Hydman Vallien diam. 33 cm

400 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kristallampa sent 1900-tal

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fruktskål i porslin med gallerkant Royal Copenhagen klass 1

2 800 kr

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Uppläggningsfat med gallerkant i porslin Royal Copenhagen klass 1

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fat Kina fam Rose

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskulptur på ställning Bertil Vallien "brains" blå

800 kr

Utrop: 750 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskulptur på ställning Bertil Vallien "brains" silver

900 kr

Utrop: 850 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Mjölburk i porslin pyro Gustavsberg med trälock

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinshund Bing och Gröndal h. 16 cm

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Merklinlok svart med röd underdel

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Träbatong (modell Kling & Klang)

300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfat Titan Ware

125 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Glas, porslin

4 Muggar Royal Copenhagen "årskruset 1985, 87, 88, 89)

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kaffeservis Royal Copenhagen med guldkant och änglamotiv, 10 assietter, 10 koppar med fat (vissa med nagg)

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfigurin Royal Dux "naken kvinna" art deco

475 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porlinsfigurin Rosenthal "rådjur"

600 kr

Utrop: 750 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par ljusstakar i nysilver

275 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfigurin Royal Copenhagen "getaper"

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfigurin Royal Copenhagen klass 1 "gåsalisa"

Utrop: 900 kr