Avslutad | Klockor – Lördag 6 september 2003
BREITLING, Headwind, Ref nr. A45355, Serie nr. 432909, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag/datum, originallänk, cert, september 2002, box.
LONGINES, damur, cal 14.16, serie nr. 12233443, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963, länk 18K guld (ej original), längd 163 mm.
CERTINA, Waterking 215, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, karbonit/doublé, automatisk, mineralglas, datum, läderband, ca 1970.
TISSOT, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas (skadat), 2 briljanter 0,06 ct, länk 18K vitguld, vikt 26 gram, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6827, serie nr. 8015821, midsize, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, cert, augusti 1983, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, serie nr. E460430, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, maj 1991.
OBREY, damur, silver, manuell, plexiglas, gravyr, integrerad länk, längd 170 mm, ca 1972.
OMEGA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1939.
LONGINES, herrur, cal 30L, serie nr. 11793328, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1961.
BOREL, Cocktail, herrur, 31 mm, doublé, manuell, plexiglas, glasbaksida, läderband, 1950-tal.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 5524, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1990.
IWC, damur, serie nr. 1024864, 14K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla (skadad), boett ej signerad, integrerad länk (ej original), längd 166 mm, ca 1940.
Klockor Bucherer
BUCHERER, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Världsmästarur, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.