Avslutad | Klockor – Lördag 6 september 2003
ROLEX, GMT-Master, Ref nr. 1675, serie nr. 2774609, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1970.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 7182254, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1982.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 1603, serie nr. 2099894, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum (växlar ej), skadad urtavla, Jubileelänk, ca 1967.
CARTIER, Pasha, serie nr. 2412/520042 CD, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, november 2002, box.
CARTIER, Tank Francaise, serie nr. 2465/131824 CE, midsize, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, december 2002, box.
OMEGA, Constellation, cal 354, serie nr. 13068680, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1951, sliten boett.
OMEGA, damur, cal 485, serie nr. 29578609, 18K guld, manuell, plexiglas, diamantkrans, integrerad länk (ej original), längd 175-180 mm, ca 1971.
OMEGA, Seamaster, cal 552, serie nr. 21248679, herrur, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
OMEGA, Speedmaster, "A.C. Milan 100 år 1999, Nr. 0945/1999", kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1999.
OMEGA, De Ville, cal , serie nr. , damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 165-172 mm, ca 1975.
OMEGA, De Ville, cal 671, serie nr. 31390923, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas, integrerad länk, längd 162-168 mm, ca 1971.
OMEGA, De Ville, cal , serie nr. , damur, 18K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, integrerad länk (ej original), längd 177-182, ca 1970.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917F, serie nr. 7487751, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1983.
SHEFFIELD, Calendar, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, 1940-tal.
CAMY, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, läderband, 1950-tal.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Riviera, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås.
IWC, damur, cal 44, serie nr. 1538663, 18K guld, automatisk, plexiglas, sekundvisare saknas, läderband, ca 1960.