301 - 320 av 494
1...151617...25 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 september 2003

Klubbad för

MORMORSUR, 34 mm, ankarur, 14K guld, bucklor, ca 1910, kedja gulmetall.

400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, Constellation, Ref nr. 1202.30.00, serie nr. 60406997, herrur, guld/stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2000, box.

11 000 kr

Utrop: 12 500 kr

"CORDON ROUGE", promotionur, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1968, box.

Utrop: 350 kr

CAMY, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad urtavla, läderband, cert, januari 1964, box.

800 kr

Utrop: 950 kr

CERTINA, Blue Ribbon, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 800 kr

CERTINA, herrur, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, ca 1990, metallänk ej original.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, kronograf, cal 285, herrur, doublé (sliten), manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

3 900 kr

Utrop: 3 500 kr

FICKUR, ankarur, silver, glas skadat, bucklor, gravyr, ca 1890, kedja gulmetall.

Utrop: 400 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, bucklor, ca 1890, klockställning gulmetall / glas.

850 kr

Utrop: 650 kr

LEJON, unisexmodell, silver, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Bordsur

BORDSUR, trä, mekanisk, alarm, nyckel.

450 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, Genève, herrur, stål, stämgaffelur, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1973.

450 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, ankarur, 18K guld, savonett, bucklor, gravyr, ca 1913, chatelain gulmetall.

Utrop: 3 700 kr

Klocktillbehör Breitling

PROFESSIONALLÄNK, till Breitling herrur, stål, längd 129-135 mm, ändfästen saknas.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, savonett, monogram, bucklor, ca 1910, kedja metall.

Utrop: 2 300 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, savonett, skadad urtavla, visare saknas, glasring saknas, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 300 kr

STOWA, Airman, herrur, stål, 40 mm, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, (original Fliegeruhren seit 1927), cert, december 2002, box.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

LONGINES, Conquest, Ref nr. L1.641.4.75.2, serie nr. 30969849, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, cert, maj 2003, box.

Utrop: 9 300 kr

BREITLING, Aerospace, Ref nr. F65062, Serie nr. 3934, herrur, titan, quartz, safirglas, analog/digital, läderband, cert, feb 1998.

6 500 kr

Utrop: 7 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Worldtimer, cal 690, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad länk (extra länkbitar), cert, juni 2002, box.

Utrop: 8 000 kr