Avslutad | Klockor – Lördag 6 september 2003
OMEGA, Chronostop, cal 865, serie nr. 25873124, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1968, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 78274, serie nr. K755297, midsize, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Oysterlänk, ca 2001.
MORMORSUR, ankarur, 18K guld, bucklor, monogram, ca 1910, kedja 18K guld, vikt 15,7g.
Klockor Mido
MIDO, Genia, damur, 14K guld, manuell, glas saknas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1930-tal, integrerad länk 18K guld (ej original), längd 182 mm.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 41203135, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1978.
OMEGA, Seamaster, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, defekt, skadad boett, läderband, ca 1980.
ESQUIVILLON & De Choudens, fickur, spindelur, 18K guld, stenar, skadad urtavla, ca 1800.
FICKUR, spindelur, silver, dag, datum, skadad urtavla, visare saknas, bucklor, ca 1820.