261 - 280 av 494
1...131415...25 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 september 2003

Klubbad för

OMEGA, Chronostop, cal 865, serie nr. 25873124, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1968, metallänk ej original.

1 675 kr

Utrop: 1 800 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, vikt 10.9 g.

Utrop: 900 kr

ETOILE, herrur, silver, skadad urtavla, defekt, 1920-tal.

Utrop: 300 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, gravyr, ca 1900.

600 kr

Utrop: 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 78274, serie nr. K755297, midsize, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Oysterlänk, ca 2001.

23 000 kr

Utrop: 25 000 kr

MORMORSUR, ankarur, 18K guld, bucklor, monogram, ca 1910, kedja 18K guld, vikt 15,7g.

Utrop: 2 200 kr

ARMBANDSUR, silver, liten sekundvisare, defekt, 1920-tal.

Utrop: 300 kr

Klockor Mido

MIDO, Genia, damur, 14K guld, manuell, glas saknas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1930-tal, integrerad länk 18K guld (ej original), längd 182 mm.

Utrop: 1 100 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, vikt 6 g.

Utrop: 500 kr

OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 41203135, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1978.

Utrop: 700 kr

OMEGA, Seamaster, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, defekt, skadad boett, läderband, ca 1980.

Utrop: 700 kr

OMEGA, Seamaster, herrur, doublé, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1980.

700 kr

Utrop: 800 kr

R.ROSKELL, Liverpool, fickur, spindelur, 18K guld, savonett, gravyr, ca 1820.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

AMERICAN WATCH CO, fickur, 18K guld, savonett, gravyr, ca 1900.

Utrop: 3 700 kr

ESQUIVILLON & De Choudens, fickur, spindelur, 18K guld, stenar, skadad urtavla, ca 1800.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

FICKUR, spindelur, silver, dag, datum, skadad urtavla, visare saknas, bucklor, ca 1820.

Utrop: 6 500 kr

FICKUR, spindelur, 37 mm, med fodral(skadat), gulmetall, ca 1790.

Utrop: 5 800 kr

ROSE & SON, London, fickur, silver, repeter, skadad urtavla, ca 1790.

5 200 kr

Utrop: 5 800 kr

LAFITTE, fickur, spindelur, 36 mm, silver, ca 1820.

Utrop: 800 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, ca 1920, kedja vitmetall.

Utrop: 650 kr