121 - 140 av 445
1...678...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 juli 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld med turkoser, snurrebussar saknas.

475 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld.

375 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld.

375 kr

Utrop: 350 kr

BÄGARE, silver, vidgande på rokokofot, invändigt förgylld GAB, Sthlm 1933 höjd 15 cm.

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,16 ct samt safirer.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

BÄGARE, silver med klöverdekor, K Andersson 1907 höjd 18 cm.

Utrop: 1 700 kr

BÄGARE, silver EE Pettersson, Stockholm 1862 Höjd 15 cm.

Utrop: 2 300 kr

KANDELABER, för fem ljus, silver Tyskland ca 1920 Höjd 22 cm.

Utrop: 5 000 kr

BÄGARE, silver T Beckman d y Örebro, ca 1760 Höjd 8,4 cm.

Utrop: 3 900 kr

2 SALTSTRÖARE, silver Chester 1907. Höjd 9,5 cm.

Utrop: 1 400 kr

BÄGARE, silver J Tengman Stockholm 1800. Höjd 8,7 cm.

Utrop: 2 800 kr

SKÅL, på hög fot, silver C Nyström Stockholm 1850 Höjd 14,2 cm.

Utrop: 3 200 kr

PRESENSTERFAT, silver GAB 1939 diameter 31 cm, vikt 430 g.

Utrop: 3 100 kr

2 LJUSSTAKAR, silver W Lyon, Göteborg 1840. empire Höjd 12 cm.

Utrop: 5 700 kr

GRÄDDKANNA, silver, bukig på fyra fötter CP Norlin, Malmö 1848.

Utrop: 2 000 kr

GRÄDDKANNA, silver AP Lundqvist Sthlm ca 1860 Höjd 14 cm.

Utrop: 2 000 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver 4 delar, total vikt 780 g.

Utrop: 6 700 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver 3 delar, GAB Sthlm, 1964-66.

Utrop: 8 500 kr

SKÅL, silver C Tengstedt, Göteborg 1852 två hänklar. Längd 25,5 cm.

Utrop: 3 900 kr

FÅGEL, silver Spanien, 1900-tal

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr