101 - 120 av 445
1...567...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 juli 2003

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PARKER PENNOR, resevoir samt blyerts, spets nr 65 i 14K guld

700 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, kulpenna, 12/14K goldfilled. ask.

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18 K guld med emalj samt diamanter. D=4,5 cm diameter.

Utrop: 3 300 kr

5 MOCKASKEDAR, kakspade, 2sillgafflar, 1 syltsked, silver.

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld, ankarlänk, vikt 161 g, längd 60 cm.

Utrop: 15 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 1,00ct ca TCR/P, stl 17 1/2 mm.

Smycken Rubinring

RUBINRING, 18K guld med rubin samt briljanter tot ca 0,36 ct ca W-TCR/ VS-SI, stl 17 3/4 mm.

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K guld med safir samt briljanter tot ca 0,25 ct ca TCR/VS, stl 16 1/2 mm, vikt 5,8 g

ARMRING, 18K guld, vikt 17,8 g. buckla.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld med 2 briljanter totalt ca 0,35 ct , gammalslipade diam samt odlad pärla

3 200 kr

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 22,1 g. längd 19 cm.

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, 18K guld ovansida / metall ram + nål med ametist samt emalj.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld med safirer 1 fattas stl 17 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 19,7 g. Längd 18,5 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 14 K guld med smaragd defekt samt gammalslipade diamanter ca 0,90 ct stl 17 1/4 mm.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld med amazonit stl 16 1/2 mm.

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver med rosenstenar samt pärla.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH / HÄNGE, 18K guld / silver med rosenstenar samt gammalslipade diamanter. Franska stämplar.

7 400 kr

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, samt BROSCHNÅL, 18K guld, lagning.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld / guld med samragder samt diamanter.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr