101 - 120 av 275
1...567...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 juli 2003

Klubbad för

KEDJA/HÄNGE, 14K/ 22K / silver med opaldubblett.

425 kr

Utrop: 500 kr

ARMRING, 14K guld, vikt 10,3 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

SOLGLASÖGON Escada, box, nyskick.

500 kr

Utrop: 600 kr

BÄGARE, silver, vidgande på rokokofot, invändigt förgylld CG Hallberg Stockholm 1955. Höjd 20,3 cm.

Utrop: 2 800 kr

REMMARE, silver vidgande på fot reliefåsar invändigt förgylld CG Hallberg ca 1910, Vikt 510 g.

Utrop: 3 100 kr

FAT, silver med empirebård, CG Hallberg 1949, diameter 25 cm.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

SKÅL, silver, oval, signerad Thore Eldh Göteborg 1959. Längd 13 cm. Höjd 4 cm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

SKÅL, silver sannolikt Danmark ca 1930. Diameter 15,3 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med briljanter ca 0,24 ct smaragder safirer samt rubiner, stl 18 1/4 mm.

2 300 kr

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Övrigt

2 PERIDOTER, 2,14 ct.

475 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Topas

2 BLÅA TOPASER, 5,91 ct.

650 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Rubiner

1 RUBIN cabochonslipad, 2,73 ct.

375 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Granater

2 RHODOLITER, (röda granater), 6,26 ct.

800 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Kvarts

1 CITRIN fasetterad, 4,84 ct.

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

1 AMETIST, fasetterad, 4,27 ct.

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Tanzaniter

1 TANZANIT 0,84 ct.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Övrigt

1 AKVAMARIN, 2,25 ct.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Övrigt

1 AKVAMARIN, 5,42 ct.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Övrigt

1 TURMALIN, 1 RUTILKVARTS samt 1 IOLIT samt 3 AGATER.

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,15 ct, gravyr, stl 16 1/2 mm.

Utrop: 1 000 kr