261 - 275 av 275
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 juli 2003

Klubbad för

RING i 18K vitguld med hjärta innehållande 24 briljanter ca 0,28 ct, TW/VS, stl 17½, V=6,8 gr.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, briljanter ca 1,05 ct, TW-W/VS, safirer ca 0,65 ct, kedjan 45 cm, V=11,3 gr.

Utrop: 9 500 kr

Ädelstenar Övrigt

RUBIN oinfattad, 1,31 ct

Utrop: 9 800 kr

Ädelstenar Granater

TSAVORITER 2 st, oinfattade, tot 1,61 ct.

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Granater

TSAVORIT oinfattad, navettslipad, 0,94 ct.

Utrop: 2 600 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANIT oinfattad, 1,66 ct

Utrop: 3 700 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR oinfattad, rund, 1,18 ct

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Granater

HESSONITGRANAT oinfattad, oval, 2,51 ct.

Utrop: 2 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR oinfattad, 1,10 ct

Utrop: 3 400 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARIN oinfattad, 0,92 ct

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARIN oinfattad, 0,94 ct

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade blå sötvattenspärlor, 8 rader, lås förgyllt silver med vit sten.

500 kr

Utrop: 550 kr

10 BRILJANTER oinfattade, tot 0,38ct TW-TCA/VS-P

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

BRILJANT oinfattad 1,39 ct TCA(L)/SI2, nagg.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, citrin ca 8 ct + små citriner + brilj ca 0,40 ct, W-TCr/VS-SI (en skadad), stl 17 1/4.

Utrop: 3 700 kr