61 - 80 av 275
1...345...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 juli 2003

Klubbad för

HÄNGE, kors 18K guld, vikt ca 3 g.

325 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, 14K guld, vikt 8 g, fantasi.

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, med silverlås, längd ca 40 cm

Utrop: 950 kr

PÄRLCOLLIER, med silverlås, längd ca 30 cm, extra pärlor medföljer i påse med ca 20 st pärlor.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 4 st par i 18K guld, 1 par med pärlor.

550 kr

Utrop: 500 kr

RING, silver med citrin, lite nagg, Claës Giertta 1972, stl 16 1/2 mm.

1 100 kr

Utrop: 950 kr

RING, 18K guld med turkos, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 500 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld / emalj.

800 kr

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, ämne, 18K med princesslipade briljanter 0,43 ct ca TW/VS stl. 17,5 mm ( ca 0.35 )

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARIN, 90,13ct, smaragdslipad, (2 mycket små nagg i kanterna), certifikat.

Utrop: 22 000 kr

BÄGARE, silver, höjd 10,5 cm, Håbes 1965, Göteborg

Utrop: 1 000 kr

TESIL, silver, Georg Jensen, nr 10, vikt 44,5 g, längd ca 16 cm

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

SET: RING, ÖRHÄNGEN, HÄNGE / KEDJA 18K guld med safirer samt briljanter.

2 700 kr

Utrop: 3 600 kr

BROSCH, 18K guld med orginalask, vikt ca 5 g.

650 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld med syntetisk spinell vikt 5 g, stl 15 3/4.

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 18 cm, vikt 6.5 g, med 3 st berlocker.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 13 g, bismarck, längd ca 50 cm, docerat.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 4 g, längd 21 cm.

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 9, längd ca 19 cm.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, silver med skruvar, signerade Wiwen Nilsson 1956.

800 kr

Utrop: 950 kr