Avslutad | Klockor – Lördag 31 maj 2003
OMEGA, Seamaster, herrur, cal 285, serie nr. 17817277, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1962.
OMEGA, herrur, cal 265, serie nr. 12562358, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1958.
OMEGA, Seamaster 30, cal 268, serie nr. 18386232, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1962.
Klockor Hamilton
HAMILTON, fickur, serie nr. 1768011, ankarur, doublé, skadad urtavla, defekt, monogram, ca 1910.
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Ref nr. 866960, serie nr. 42103053, damur, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, servad november 2002, box.
IWC, fickur, serie nr. 495528, ankarur, 18K guld, urtavla ej signerad, defekt, bucklor, ca 1920.
OMEGA, Seamaster, herrur, cal. 354, serie nr. 14228119, stål, automatisk, plexiglas, ca 1958, metallänk ej original.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 1803, serie nr. 3084978, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, Presidentlänk, ca 1971, MARKNADSVÄRDE : 42.000 kr.
BREITLING, Callisto, Ref nr. B64046, Serie nr. 3320, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1998.
OMEGA, De Ville, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, gravyr, läderband, ca 1981, box.
CERTINA, Bristol 228, herrur, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, läderband, oanvänd, ca 1970.
OMEGA, Constellation, cal 562, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1961.
CARTIER, Santos, VLC, herrur, stål, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, ca 1985.