Avslutad | Klockor – Lördag 3 maj 2003
Klockor Bvlgari
BULGARI, Dubai, Cal ETA 2824-2, Nr. 047/200, herrur, automatisk, plexiglas, datum, glasbaksida, läderband, ca 1997.
PIERRE CARDIN, armbandsur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, ca 1973.
Klockor Glashütte
GLASHÜTTE/SA, herrur, boett nr. 12672, serie nr. 60-91622, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
OMEGA, herrur, cal 265, serie nr. 11701271, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, går ej, ca 1949.
OMEGA, Seamaster, cal 501, serie nr. 16465381, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, ca 1960.
Klockor Hermès
HERMES, damur, 18K guld, manuell, mineralglas, 20 st. gammalslipade diamanter ca 0.80 ct ca W/SI, integrerad länk, längd 170 mm, totalvikt 38 gram.
Klockor Corum
CORUM, Quadratus, Ref nr. 63.121.20, boett nr. 108626, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, cert, februari 1995, box.
Klockor Chopard
CHOPARD, St. Moritz, Ref nr. 8385, serie nr. SM 55797, damur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1999, box, MARKNADSVÄRDE: 13.000 kr.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Royal Steel, damur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, box, 1st extra läderband.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Jubilee Gold, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, metallänk, läderband, box.
CARTIER, Collisee, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995, box, 1st extra läderband.
CERTINA, Waterking, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, box.
OMEGA, Seamaster, cal 501, serie nr. 16478110, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, sekundvisare saknas, defekt, ca 1960.
ROTARY, Maximus, herrur, 9K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, sekundvisare saknas, läderband, 1950-tal.
HERRUR, gulmetall, manuell, plexiglas, dag, datum, månad, liten sekundvisare, läderband.