Avslutad | Klockor – Lördag 3 maj 2003
CERTINA, Blue Ribbon, herrur, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, 1970-tal.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Calatrava, cal 27-AM400, Ref nr. 3420, serie nr. 731872, boett nr. 429946, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1961, box.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, CapeLand, Ref nr. MV 045216, serie nr. 4054168, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, april 2000, box.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, servad juni 2002.
Klockor Lagonda
LAGONDA, De Lyx, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, kronograf, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1995.
CARTIER, herrur, serie nr. 810450400, 18K guld, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband.
CARTIER, herrur, serie nr. 839640912, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1994.
CARTIER, Panthère VLC, Cal 83, Serie nr. 183964, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (2-rader), viklås, ca 1992.
CARTIER, Santos Ronde, herrur, Ref nr. 1920 1, serie nr. NP 11744, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. R297211, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, cert, maj 1988, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15000, serie nr. 7024818, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, ca 1982.