41 - 60 av 368
1234...19 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 maj 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGEN,CLIPS silver Lapponia "Lilia", påse.

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver Lapponia "Labyrinth" design Björn Weckström.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, silver Lapponia "Aniara" design Björn Weckström, påse.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

COLLIER, silver Lapponia "Bianca", påse.

Utrop: 2 600 kr

COLLIER, silver Lapponia "Lilia", påse.

Utrop: 1 900 kr

MOCKASKEDAR, silver, 12 st Georg Jensen, orginaletui i tyg.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

RESERVOARPENNA, Pelikan.

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

RESERVOARPENNA, Parker.

Utrop: 550 kr

Accessoarer Pennor

RESERVOARPENNA, Parker.

550 kr

Utrop: 550 kr

2 BROSCHER, förgyllt silver, varav en CF Carlman 1943.

600 kr

Utrop: 450 kr

CARTIER ,ring i 18K guld, Trinity, stl 15½, vikt 7,6 gram, originaletui.

3 100 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 0,48 ct, TW/VS, stl 17½mm, vikt 14,6 gram.

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K guld med bergkristall stl 17 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld med ametist, stl 18 mm, design Stigbert för Engelbert.

700 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, platina med trappslipade rubiner stl 16 3/4+ mm. H Strömdahl 1954.

BROSCH, silver med bergkristall signerad Wiwen Nilsson 1943.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

ARMRING, silver med 4 bergkristaller signerad Wiwen Nilsson 1938.

9 000 kr

Utrop: 5 000 kr

MATSILVER, Slottsbarock, ½ dussin knivar, gafflar, skedar & kaffeskedar, C.G.Hallbergs 1956.

Utrop: 2 400 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld / emalj diamanter, längd 37cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld med rubin ca 0,33 ct gravyr stl 17 mm.

Utrop: 700 kr