361 - 368 av 368
1...171819 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 maj 2003

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld briljant ca 0,05 ct, vikt 1,7 g, stl 17

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitg. vikt 4.3 g briljanter ca 0,40 ct W / VS stl. 17.0 mm

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, silver Wiwen Nilsson L= 39 cm

4 300 kr

Utrop: 2 100 kr

ARMBAND, 18K vikt 65.0 g L = 20 cm

Utrop: 5 400 kr

BROSCH, silver förgyllt ametister och orientpärlor

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, Lapponia, Björn Weckström, "Timanttikihla" briljant 0,04 ct, TW/SI, stl 16½, vikt 2,8 gr.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K guld, Lapponia, "Lappguld", Björn Weckström, (mkt tidig Lapponia, 60-tal), stl 16 3/4, V=5,8 gr, gravyr.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, Lapponia, "Ganesa", med kopparmalm, 1989, stl 17+, vikt 2,4 gram.

Utrop: 1 400 kr