1 lito utan ram Lars Melander 19/33 "Fågel" (d)
Utrop: 400 kr
1 lito utan ram Bengt Lindström 98/99 "Figur" (d)
Utrop: 700 kr
1 tavla Andy Warhol serigrafi "Marilyn" (d). Efter hans död.
Utrop: 6 000 kr
1 tavla Lasse Åberg lito 88/200 "Musse med katt" (d)
Utrop: 800 kr
1 tavla Lasse Åberg lito E.A. "Båtar" (d)
1 tavla Lasse Åberg lito 5/200 "Närkontakt" (d)
1 FIGURIN, Blanc de Chine 1700-tal skador
Utrop: 4 000 kr
1 par fåglar Kangxi
Utrop: 15 000 kr
1 golvvas Kina ca 1800-talets början h. 79 cm
1 keramikhund delvis glaserad Han-dynastin h. 22cm
Utrop: 10 000 kr
1 glaserad keramikskulptur Kina (takornament) h. 51
Utrop: 16 000 kr
1 keramikfat Gustavsberg Argenta 1003
1 glasskål Gunnar Cyrén Orrefors -86
Utrop: 2 700 kr
1 porslinsvas Rosenthal
Utrop: 350 kr
4 dessertknivar, 1 kaffesked Finland
1 cigarettetui, 1 puderdosa Finland
1 halskedddja, 1 kors, 1 ring 14k 4,0 gr, 1 hänge med gulaktig sten 14k
1 GLASVAS EKENÄS
Utrop: 500 kr
2 Glaskaraffer med glasproppar
Lördag 15 mar 2003
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm