501 - 520 av 588
1...252627...30 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 15 mars 2003

Klubbad för

1 lito utan ram Lars Melander 19/33 "Fågel" (d)

Utrop: 400 kr

1 lito utan ram Bengt Lindström 98/99 "Figur" (d)

800 kr

Utrop: 700 kr

1 tavla Andy Warhol serigrafi "Marilyn" (d). Efter hans död.

4 000 kr

Utrop: 6 000 kr

4 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 tavla Lasse Åberg lito 88/200 "Musse med katt" (d)

800 kr

Utrop: 800 kr

1 tavla Lasse Åberg lito E.A. "Båtar" (d)

650 kr

Utrop: 800 kr

1 tavla Lasse Åberg lito 5/200 "Närkontakt" (d)

850 kr

Utrop: 800 kr

1 FIGURIN, Blanc de Chine 1700-tal skador

Utrop: 4 000 kr

1 par fåglar Kangxi

Utrop: 15 000 kr

1 golvvas Kina ca 1800-talets början h. 79 cm

10 000 kr

Utrop: 15 000 kr

1 keramikhund delvis glaserad Han-dynastin h. 22cm

7 000 kr

Utrop: 10 000 kr

1 glaserad keramikskulptur Kina (takornament) h. 51

Utrop: 16 000 kr

1 keramikfat Gustavsberg Argenta 1003

475 kr

Utrop: 400 kr

1 glasskål Gunnar Cyrén Orrefors -86

Utrop: 2 700 kr

1 porslinsvas Rosenthal

325 kr

Utrop: 350 kr

4 dessertknivar, 1 kaffesked Finland

Utrop: 350 kr

1 cigarettetui, 1 puderdosa Finland

Utrop: 350 kr

1 halskedddja, 1 kors, 1 ring 14k 4,0 gr, 1 hänge med gulaktig sten 14k

375 kr

Utrop: 350 kr

1 GLASVAS EKENÄS

Utrop: 500 kr

2 Glaskaraffer med glasproppar