261 - 280 av 588
1...131415...30 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 15 mars 2003

Klubbad för

4 Ringar 18k stl. 17-18,5. Vikt 7,2g

450 kr

Utrop: 600 kr

2 Ringar med små diam. 18k stl. 18. Vikt 3,8g

Utrop: 600 kr

1 Par örhängen med vita stenar 18k, 1 par örh. 14k, 1 nål 14k, 1 brosch 14k. Vikt 5,7g

300 kr

Utrop: 400 kr

2 Ringar 14k stl. 17-19. Vikt 6,1g

300 kr

Utrop: 400 kr

2 Halskedjor 40, 45 cm samt 3 hängen 14k. Vikt 11,1g

Utrop: 900 kr

1 Kaffeservis (knna, grädde, socker) i silver Nordisk siverkonst Helsingborg 1947

Utrop: 5 000 kr

7 Mema julskedar i silver, 2 apostlaskedar David Arvidsson Norge, 3 Förgyllda äggskedar, 1 Strösked 1870-tal

Utrop: 1 800 kr

3 silverringar med glasstenar stl. 16, 17, 18

425 kr

Utrop: 400 kr

2 Silverringar stl. 20

Utrop: 200 kr

3 Skedar, 1 kakspade, 1 kaktång, 1 sockertång i silver (viss gravyr)

Utrop: 500 kr

1 Bricka med gallerkant i nysilver

350 kr

Utrop: 450 kr

3 Tummringar i silver

275 kr

Utrop: 200 kr

2 Silverringar stl. 18, 19

125 kr

Utrop: 150 kr

1 Ring Kum kum med glassten och odlade halvpärlor stl. 17

300 kr

Utrop: 250 kr

1 Armband bismarck, 1 armring i silver. Vikt 45,7g

Utrop: 400 kr

12 st. punchbägare silver

Utrop: 2 400 kr

1 Silverbägare K. Andersson 1928 h. 13 cm (gravyr)

Utrop: 800 kr

1 Fickplunta i silver P. G Forslund år 1976 925/1000

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

1 Appostlasked i silver, 1 supkopp, 2 små fat i silver

700 kr

Utrop: 600 kr

1 Par frackknappar i 18k. Vikt 2,2g

250 kr

Utrop: 200 kr