101 - 120 av 541
1...567...28 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 mars 2003

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,35 ct stl 16 1/4 mm.

Utrop: 2 000 kr

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, platina med diamanter samt rubiner stl 16 1/4 mm.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld med syntetisk sten stl 17 mm.

375 kr

Utrop: 400 kr

RING, 14K guld med syntetisk sten stl 17 1/4 mm.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med 2 navetter ca 0,23 ct samt 1 rubin stl 17 1/4 mm.

Utrop: 2 600 kr

RING, 14K vitguld med odlad pärla. stl 16 1/2 mm.

450 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld med safirer totalt ca 0,40 ct samt briljanter totalt ca 0,15 ct.

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 25,2 g. G Fahlström längd 21 cm.

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 16,3 g. längd 19 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Nål

NÅL, förgyllt silver med pärla samt rosenstenar.

Utrop: 350 kr

COLLIER, 18K guld, doserad bismarck-kedja 48 cm, vikt 28,6 gram.

2 900 kr

Utrop: 2 600 kr

KAFFEKANNA, silver , C Creutz 1856, vikt 975 g, höjd 28 cm, små bucklor.

Utrop: 5 000 kr

RING, 14K guld, rodinerat, 3 blå safirer ca 2,20 ct totalt, stl 17, vikt 2,4 gram.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

SILVERRING med gammalslipad diamant & rosenslipade diamanter ca 1,25 ct totalt, stl 16, vikt 5,8 g.

1 525 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, brosch samt collier.

325 kr

Utrop: 200 kr

SILVERSMYCKEN, 4 st, handmålat elfenben, antikt silver- smycke,markasitcollier

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

DIVERSE, champagnevisp silver mm.

600 kr

Utrop: 550 kr

VIKTER, 5 st.

Utrop: 500 kr

DIVERSE, 8 objekt.

425 kr

Utrop: 400 kr