81 - 100 av 541
1...456...28 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 mars 2003

Klubbad för

BROSCH, 18K guld, odlad pärla 5 mm, vikt 9,4 gram.

650 kr

Utrop: 750 kr

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver, förgyllt inuti, blomsterdesign på utsidan, vikt 142,1 gram.

350 kr

Utrop: 400 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver vikt 1209 g 3 delar

SILVERSTRÖARE

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver vikt 1209g 3 delar

Utrop: 5 000 kr

STRÖARE silver

850 kr

Utrop: 900 kr

SKRIN, silver 349.0 g

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER & ARMBAND, sötvattenspärlor, längd 38 resp 18 cm, lås i gulmetall m pärlimitation.

450 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER & ARMBAND, sötvattenspärlor, längd 32 resp 18 cm, lås i gulmetall m pärlimitation.

350 kr

Utrop: 400 kr

SKÅL, silver genombrutet arbete.

400 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk med stav, vikt 14,5 g, ca 18,5 cm

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18K guld, doserad x-länk, vikt 33,9 g, längd ca 43 cm

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, med stav, längd 19 cm vikt 24,7 g

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, 14K guld, med pärlor, vikt 3,5 g, Helsingfors

350 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" med 9 berlocker, vikt 14 g längd 20 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18K guld "Bismarck" doserad, vikt 11,5 g. längd 45 cm.

900 kr

Utrop: 950 kr

ARMBAND, 18K vitguld , vikt 40,9 g längd 18,5 cm.

4 000 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, 3 gammalslip diam ca 0,90 ct, TW-W/ VS-SI, (en dia naggad i kanten), stl 16, vikt 5½ g.

7 200 kr

Utrop: 6 900 kr

ARMBAND, 18K guld med rubiner vikt 52,6 g. längd 19 cm.

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld med 2 gammalslipade diamanter ca 0,50 ct samt mindre diamanter stl

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr