581 - 600 av 645
1...293031...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 februari 2003

Klubbad för

2 BÄGARE, silver, ryska höjd 4 cm.

Utrop: 600 kr

BÄGARE, silver, ryska stämplar, höjd 7,5 cm. 1800-tal.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

SKÅL, silver barockstil K Andersson 1914 plan botten frukter samt blommor i relief.

Utrop: 1 500 kr

TÅRTSPADE silver, vikt ca 105 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

MATSILVER, 9 st silverskedar

Utrop: 500 kr

MATSILVER, 12 kaffeskedar (-48), delvis förgyllda, 1 serveringssked (-63), samemotiv, K & E Carlson, Göteborg.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver 3 delar GEWE Malmö 1961-65.

Utrop: 8 000 kr

SKÅL, silver CG Hallberg 1933 klockformad på fot vågbandsdekor höjd 11,5 cm.

Utrop: 3 300 kr

LJUSSTAKE, silver, höjd 14 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

700 kr

Utrop: 700 kr

LJUSSTAKE, 3-armad, silver, england, höjd 16.5 cm.

Utrop: 4 000 kr

KANDELABER, fyrarmad, silver rokoko, Tyskland ca 1920 höjd 24,7 cm.

Utrop: 5 000 kr

LJUSSTAKE, 3-armad, silver, england, H= 16.5cm.

Utrop: 4 000 kr

VAS, silver

400 kr

Utrop: 500 kr

SOCKERSKÅL, silver, troligen Danmark ca 1820 åldermansranka gravyr "vigt 31 löth".

Utrop: 5 000 kr

FÅGEL, silver Spanien 1900-tal. L=35 cm, höjd 20,8 cm.

5 200 kr

Utrop: 3 200 kr

SKÅL, silver G T Folcker Stockholm 1858 nyrokoko två snäckformade sektioner m hänkel.

Utrop: 6 900 kr

KAFFEKANNA, silver, gravyr, Höjd ca 24 cm, Vikt 749 g.

Utrop: 3 500 kr

BORDSSURTOUT, silver / glas, engelska stämplar.

4 200 kr

Utrop: 2 800 kr

BÄGARE, silver GAB Stockholm 1931 vidgande på välvd fot, höjd 13,5 cm.

Utrop: 1 300 kr