PARFYMFLASKA "Rue de la Paix" från parfymhuset Corday i Paris, 1930-tal.
Utrop: 2 000 kr
HÄNGE, jade, fårmotiv med ming tecken på baksidan.
Utrop: 800 kr
BRILJANT, oinfattad, 1,05 ct cirka E(RIVER)/IF.
Utrop: 76 000 kr
SNUSFLASKA, kinesisk, handmålad från insidan, flaskpropp i agat.
SNUSFLASKA handmålad på insidan, kinesisk, signerad.
Utrop: 1 200 kr
BRILJANT, oinfattad 0,51 ct cirka E(RIVER)/VVS 2.
Utrop: 16 000 kr
CIGGARLÅDA tenn med insida i trä
Utrop: 350 kr
BERGSKRISTALL, med ingraverad delfin, ca 5*8 cm.
Utrop: 100 kr
BERGKRISTALL, med ingraverad björn ca 9*7 cm.
BERGSKRISTALL, med ingraverade delfiner, ca 7*5 cm.
BERGSKRISTALL, med ingraverad groda, ca 8*5 cm.
BERGSKRISTALL, med ingraverad groda, ca 6*4 cm.
BERGSKRISTALL, med ingraverad delfin, ca 7*4 cm.
BERGSKRISTALL, med ingraverade sköldpaddor, ca 11*6 cm.
Utrop: 200 kr
TEGLASHÅLLARE rysk, silver, delvis förgylld, vikt 55 gram.
TEGLASHÅLLARE, rysk, silver, vikt 112 gram.
Utrop: 900 kr
TEGLASHÅLLARE, rysk, silver, vikt 150,7 gram.
Utrop: 1 000 kr
VÄGGKLOCKA, silver på träbotten MEMA
KERAMIKFIGUR, "Malin", design Lisa Larsson, Gustavsberg.
Utrop: 600 kr
Klassiska
Lördag 22 feb 2003
Smycken / Silver / Ädelstenar
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm