541 - 560 av 645
1...272829...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 februari 2003

Klubbad för

PARFYMFLASKA "Rue de la Paix" från parfymhuset Corday i Paris, 1930-tal.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, jade, fårmotiv med ming tecken på baksidan.

Utrop: 800 kr

BRILJANT, oinfattad, 1,05 ct cirka E(RIVER)/IF.

Utrop: 76 000 kr

SNUSFLASKA, kinesisk, handmålad från insidan, flaskpropp i agat.

1 400 kr

Utrop: 800 kr

SNUSFLASKA handmålad på insidan, kinesisk, signerad.

1 150 kr

Utrop: 1 200 kr

BRILJANT, oinfattad 0,51 ct cirka E(RIVER)/VVS 2.

Utrop: 16 000 kr

Dosor-Etuier Övrigt

CIGGARLÅDA tenn med insida i trä

500 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverad delfin, ca 5*8 cm.

225 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGKRISTALL, med ingraverad björn ca 9*7 cm.

400 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverade delfiner, ca 7*5 cm.

275 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverad groda, ca 8*5 cm.

250 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverad groda, ca 6*4 cm.

450 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

250 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverad delfin, ca 7*4 cm.

175 kr

Utrop: 100 kr

Ädelstenar Övrigt

BERGSKRISTALL, med ingraverade sköldpaddor, ca 11*6 cm.

600 kr

Utrop: 200 kr

TEGLASHÅLLARE rysk, silver, delvis förgylld, vikt 55 gram.

700 kr

Utrop: 800 kr

TEGLASHÅLLARE, rysk, silver, vikt 112 gram.

Utrop: 900 kr

TEGLASHÅLLARE, rysk, silver, vikt 150,7 gram.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Väggur

VÄGGKLOCKA, silver på träbotten MEMA

Utrop: 900 kr

Keramik Figuriner

KERAMIKFIGUR, "Malin", design Lisa Larsson, Gustavsberg.

500 kr

Utrop: 600 kr