1 Tavla Theo Tobiasse olja 35x27 maj 1970 le bateau de mon enfance (d)
Utrop: 35 000 kr
1 tavla Olle Nyman lito 67/460 "Blommor" 1972 (d)
Utrop: 800 kr
1 Tavla litografi Helmtraud Nyström 107/125 "gardenparty 1980"
Utrop: 600 kr
1 Tavla E. Bodin olja 58x75 "röda hus"
Utrop: 1 500 kr
1 Tavla E. Bodin olja 72x80 "kyrka och klockstapel"
1 Tavla E. Bodin olja 60x85 "kyrka och bro"
1 Tavla etsning Anders Zorn-18 sk "den rockande dalmasen eller Vicke"
Utrop: 5 000 kr
1 Tavla Litografi Roland Svensson 207/300 "segelbåt i skär" (d)
Utrop: 2 800 kr
1 Tavla Litografi Roland Svensson 80/310 "nordkalotten" (d)
Utrop: 1 800 kr
1 Tavla Reinhold Ljunggren 76/200 "Reimersholme" (d)
Utrop: 2 500 kr
1 Tavla Litografi Reinhold Ljunggren 1/310 skärgårdsmotiv vinter" (d)
Utrop: 2 000 kr
1 Skål Bertil Vallien Kosta Boda diacentimeter 31 höjd 9 1363589313 (d)
Utrop: 7 000 kr
1 Glasskulptur Paul Hoff Kosta 77-20 limetid edition 42/750 (d)
Utrop: 3 500 kr
1 Glaskaraff Kjell Engman Kosta Boda Atelier (d)
1 Glasskulptur med sockel Mats Jonasson Målerås (d)
1 Tavla Sven-Inge Höglund olja akryl "abstrakt" 89x73 (d)
Utrop: 4 500 kr
1 Tavla Sven-Inge Höglund akryl "abstrakt" 75x56 (d)
1 Tavla Sven-Inge Höglund akryl "abstrakt" 80x57 (d)
Utrop: 1 700 kr
Lördag 18 jan 2003
Förfallna panter / ABV för Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm