81 - 100 av 301
1...456...16 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 28 december 2002

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, 2 porslinsbroscher ( varav 1 Meissen), Collier med koraller. Ring. tot 5 delar.

1 400 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med briljanter, totalt ca 0,15 ct, Carlman.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld med ametist, stl 17 1/4 mm.

400 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, 18K guld med pärlor. Vikt 9,1 g.

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld med onyx samt diamanter stl 17 3/4 mm H Strömdahl antik.

1 700 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld med månsten, vikt 5,8 g. stl 17 3/4 mm.

450 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld " kätting " vikt 22,6 g. längd 19,5 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med briljant ca 0,17 ct H-I(W-TCR)/VS stl 17 3/4 mm.

Utrop: 1 500 kr

DIVERSE, 44 delar, silver / metall stenar.

650 kr

Utrop: 300 kr

SPÄNNE / BROSCH, slipat stål.

425 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med ametist stl 15 3/4 mm.

300 kr

Utrop: 400 kr

ORDENSRING, 18K guld, vikt 8,3 g. stl 19 mm.

Utrop: 800 kr

ARMRING, 18K guld med turkos, vikt 13,6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med turkos, stl 16 3/4 mm.

1 600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med turkoser vikt 8,3 g.

850 kr

Utrop: 750 kr

6 BROSCHER, trä / metall / pietra dura.

325 kr

Utrop: 350 kr

GRANATBROSCH SAMT förgylld medaljong samt HÄNGE m pärla.

Utrop: 600 kr

HÄNGE, SAMT brosch, mikromosaik.

800 kr

Utrop: 900 kr

DIVERSE SMYCKEN silver, doublé, hängen, armband, ring.

200 kr

Utrop: 200 kr

SKÅL, 7 delar, bucklor, defekt.

Utrop: 350 kr