1 - 20 av 301
123...16 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 28 december 2002

Klubbad för

13 SILVERSKEDAR matskedar av två olika modeller

Utrop: 1 200 kr

BESTICK, 14 delar, silver, svenska stämplar.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld med orientalisk pärla samt briljanter 1 fattas Kedja 18K.

6 000 kr

Utrop: 7 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor doserade lås 18K guld med rosenstenar längd 45 cm.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter totalt ca 0,27 ct H(W)/VS. skruvar.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, penna i silver med kåpa, kulspets

2 100 kr

Utrop: 2 250 kr

MATBESTICK, 10 GAFFLAR, 3 SMÖRKNIVAR, silver / nysilver, gravyr, tyglinda.

Utrop: 800 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld, vikt 5,3 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med 30 brilj. ca. 1.05 ct., Ca-LBr/VVS-VS, vikt 19,9g, stl 19mm.

4 100 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld med 27 brilj. ca. 0.95 ct., W-TCr/VVS-VS, 1 sten Light Brown, vikt 22,7g, stl 19 3/4mm.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 14,9 g. Längd 20,5 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, förgylld med granater.

300 kr

Utrop: 350 kr

DIVERSE, 5 delar, silver / ametist folklore.

475 kr

Utrop: 350 kr

Dosor-Etuier Dosor

PUDERDOSA, silver, momogram.

Utrop: 350 kr

Smycken Nål

2 BROSCHNÅLAR, 14 resp 18K guld med odla pärla , rubiner samt gammalslipad diamant

Utrop: 1 200 kr

BIJOUTERIER, 3 COLLIEER.

Utrop: 500 kr

TÄNDARE, Dupont guldplaterad

800 kr

Utrop: 400 kr

BROSCHER, BOKMÄRKE, KORS / HÄNGE, silver och tenn, markasiter, turkos, grön sten

RING, 18K guld / vitguld med topas samt briljanter ca 0,15 ct stl 16 3/4 mm.

Utrop: 3 100 kr

RING, 18K guld med rubiner, stl 18 mm.

600 kr

Utrop: 600 kr