UTGÅR
1 Knivset Classic i väska
Utrop: 900 kr
1 Knivset modell: Global Stainless i väska
Utrop: 1 200 kr
1 Keramikskål EGO Rörstrand h. 9cm diam. 15 cm
Utrop: 600 kr
1 Keramikvas EGO Rörstarnad h. 20cm
1 Keramukkruka EGO Rörstrand h. 14 cm diam. 14,5cm
1 Glasvas/glas Vicke Lindstrand Kosta h. 27 cm
Utrop: 450 kr
1 Vas Strömbershyttan h. 25 cm
Utrop: 300 kr
1 Miniatyrvas Rörstrand
1 Kanin i porslin Gustavsberg
Utrop: 150 kr
1 Glasflaska och 2 brevpressar Kosta
Utrop: 350 kr
1 Väggur med 2 nycklar pendeln är skadad "Amerika Forestville"
1 Kristallampa (modern)
Utrop: 650 kr
1 Vas i majolika "blomranka" h. 27cm sekelskiftet 1900-tal
Utrop: 1 000 kr
1 Vas med 1700-tals motiv, h. 38cm, från sekelskiftet 1900-tal
1 Vas Hackefors med 1700-tals motiv och guldkant, h. 18cm
1 Glasvas sign h.26cm EH 88005 SGS
1 Kikare Scanlux 7x50 med etui
Utrop: 200 kr
1 Ljusstake i fajans Meissen h. 15cm
1 Tesil i silver (skada/lagning)
Utrop: 125 kr
Lördag 23 nov 2002
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm