381 - 400 av 423
1...19202122 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 23 november 2002

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Par ljusstakar i glas Kosta h. 19cm

400 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glaspjäs H. Gunnarsson Strömbergshyttan h. 29cm

750 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Lampa utan el. Kosta, Sandberg "Blå fåglar" h. 17cm

Utrop: 650 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasfågel "fasan" Ittala Finland H.19cm L.28 cm

1 600 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glaspjäs "berg" Strömbershyttan h. 18cm (liten nagg)

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skål i grönt glas Flygsfors Couquill h. 14cm

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas Strömbergshyttan svart och gul h. 27cm

600 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par vaser i hansmålat glas U. H. Vallien

500 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Vaser i krackelerat glas "Skansen" Sthlm. glasbruk

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Flaska i krackelerat glas "Skansen" Sthlm. glasbruk 28cm

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skål i glas Orrefors h. 20cm

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas i klarglas h. 19,5 cm Bengt Edenfalk Strömbergshyttan

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfat diam. 15 cm, 1 litet fat och 1 vas i keramik Rörstrand

6 000 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

3 Prisplåtar "skytte" , "hockey"

125 kr

Utrop: 75 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfat blålaserad diam. 23 cm Rörstrand

6 000 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla litografi Johan Lundgren 288/300 "man vid hus"

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glashuvud "brains" Bertil Vallien på marmorsockel

1 300 kr

Utrop: 800 kr