1 Par ljusstakar i glas Kosta h. 19cm
Utrop: 600 kr
1 Glaspjäs H. Gunnarsson Strömbergshyttan h. 29cm
Utrop: 900 kr
1 Lampa utan el. Kosta, Sandberg "Blå fåglar" h. 17cm
Utrop: 650 kr
1 Glasfågel "fasan" Ittala Finland H.19cm L.28 cm
1 Glaspjäs "berg" Strömbershyttan h. 18cm (liten nagg)
Utrop: 400 kr
1 Skål i grönt glas Flygsfors Couquill h. 14cm
Utrop: 1 000 kr
1 Glasvas Strömbergshyttan svart och gul h. 27cm
Utrop: 800 kr
1 Par vaser i hansmålat glas U. H. Vallien
2 Vaser i krackelerat glas "Skansen" Sthlm. glasbruk
1 Flaska i krackelerat glas "Skansen" Sthlm. glasbruk 28cm
Utrop: 500 kr
1 Skål i glas Orrefors h. 20cm
1 Glasvas i klarglas h. 19,5 cm Bengt Edenfalk Strömbergshyttan
Utrop: 200 kr
1 Keramikfat diam. 15 cm, 1 litet fat och 1 vas i keramik Rörstrand
Utrop: 300 kr
3 Prisplåtar "skytte" , "hockey"
Utrop: 75 kr
1 Keramikfat blålaserad diam. 23 cm Rörstrand
1 Tavla litografi Johan Lundgren 288/300 "man vid hus"
1 Glashuvud "brains" Bertil Vallien på marmorsockel
UTGÅR
Lördag 23 nov 2002
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm