UTGÅR
1 Gobeläng figural
Utrop: 400 kr
1 Litografi Charles Sjöholm 196/280
Utrop: 800 kr
1 Litografi Sture Nilsson 16/260 (ram skadad)
Utrop: 300 kr
1 Porslinsfigurin krinolin Dresten h.22cm
Utrop: 550 kr
1 Åljärn och 1 laxjärn (ljuster) antikt
Utrop: 1 200 kr
1 Ljuster, antikt
1 Keramiklejon Lisa Larsson Gustavsberg h. 13cm
Utrop: 450 kr
1 Keramikfigur "pojke med hink och spade" Lisa Larsson
1 Keramikfigur "sittande barn" Lisa Larsson
1 Porslinsfat Bavaria med gallerkant, 1 porslinfat Wedgewood
Utrop: 500 kr
1 Keramikvas KÅGE argenta med fiskar h. 19
Utrop: 3 000 kr
1 Keramikvas Gustavsberg 1920 h. 19cm
1 Fat kina diam. 22,5cm (liten spricka)
Utrop: 650 kr
1 Uppläggningsfat Kina Fam. Rose L.43 cm (lagningar)
Utrop: 2 000 kr
1 Tavla Miro, litografi ur bok 27/125
1 Tavla Einar Nerman akvarell 20,5x14 cm "teater"
Utrop: 1 800 kr
1 Nummrerat tryck Salvador Dali 55/150 (fuktskada)
1 Porslinsfat Rosenthal "rosor", 1 vas Percy
Lördag 23 nov 2002
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm