321 - 340 av 423
1...161718...22 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 23 november 2002

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Gobeläng figural

6 000 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Litografi Charles Sjöholm 196/280

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Litografi Sture Nilsson 16/260 (ram skadad)

250 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfigurin krinolin Dresten h.22cm

Utrop: 550 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Åljärn och 1 laxjärn (ljuster) antikt

2 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Ljuster, antikt

650 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramiklejon Lisa Larsson Gustavsberg h. 13cm

475 kr

Utrop: 450 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfigur "pojke med hink och spade" Lisa Larsson

300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfigur "sittande barn" Lisa Larsson

300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfat Bavaria med gallerkant, 1 porslinfat Wedgewood

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikvas KÅGE argenta med fiskar h. 19

4 000 kr

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikvas Gustavsberg 1920 h. 19cm

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fat kina diam. 22,5cm (liten spricka)

Utrop: 650 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Uppläggningsfat Kina Fam. Rose L.43 cm (lagningar)

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Miro, litografi ur bok 27/125

4 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla Einar Nerman akvarell 20,5x14 cm "teater"

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Nummrerat tryck Salvador Dali 55/150 (fuktskada)

5 800 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfat Rosenthal "rosor", 1 vas Percy

Utrop: 300 kr