61 - 80 av 450
1...345...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 september 2002

Klubbad för

LJUSSTAKAR, 1 par mässing Skultuna nr 100.

900 kr

Utrop: 600 kr

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, bucklor. H=15 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

6 BESTICK silver, kaktång, sockertång, såsked mm 1 bestick nysilver.

700 kr

Utrop: 800 kr

7 KAFFESKEDAR, silver, GAB.

Utrop: 400 kr

10 KAFFESKEDAR, silver i etui. svenska stämplar.

450 kr

Utrop: 500 kr

LJUSSTAKAR, 1 par mässing / marmor Skultuna no 60.

3 200 kr

Utrop: 950 kr

Smycken Nål

4 BROCHNÅLAR, 14/ 18 K guld.

Utrop: 550 kr

MALAKITCOLLIER samt ÖRHÄNGEN.

600 kr

Utrop: 700 kr

RADBAND, granater, silver / emalj.

Utrop: 2 900 kr

Glas Vaser

VAS, troligen Simon Gate. H=10 cm.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, silver med utbytbara delar 1 fattas, original- etui.

500 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld.

350 kr

Utrop: 350 kr

3 SMYCKEN, koraller , sten silver.

400 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver , markasiter samt månsten.

650 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, samt ÖRHÄNGEN, silver / emalj / granater orientpärlor.

800 kr

Utrop: 700 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld med syntetisk sten.

Utrop: 900 kr

Keramik Vaser

KERAMIKVAS, signerad L.M. höjd 10 cm

Utrop: 300 kr

Keramik Vaser

KERAMIK VAS vit signatur A.L. höjd 18 cm

Utrop: 170 kr

Porslin Vaser

PORSLINSVAS, Holland höjd 12 cm

Utrop: 300 kr

Glas Figuriner

GLAS FÅGEL, keramik katt askfat, bordsur

270 kr

Utrop: 300 kr