LJUSSTAKAR, 1 par mässing Skultuna nr 100.
Utrop: 600 kr
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, bucklor. H=15 cm.
Utrop: 1 200 kr
6 BESTICK silver, kaktång, sockertång, såsked mm 1 bestick nysilver.
Utrop: 800 kr
7 KAFFESKEDAR, silver, GAB.
Utrop: 400 kr
10 KAFFESKEDAR, silver i etui. svenska stämplar.
Utrop: 500 kr
LJUSSTAKAR, 1 par mässing / marmor Skultuna no 60.
Utrop: 950 kr
4 BROCHNÅLAR, 14/ 18 K guld.
Utrop: 550 kr
MALAKITCOLLIER samt ÖRHÄNGEN.
Utrop: 700 kr
RADBAND, granater, silver / emalj.
Utrop: 2 900 kr
VAS, troligen Simon Gate. H=10 cm.
Utrop: 900 kr
ÖRHÄNGEN, silver med utbytbara delar 1 fattas, original- etui.
Utrop: 350 kr
ARMBAND, 18K guld.
3 SMYCKEN, koraller , sten silver.
ÖRHÄNGEN, silver , markasiter samt månsten.
HÄNGE, samt ÖRHÄNGEN, silver / emalj / granater orientpärlor.
KEDJA/HÄNGE, 18K guld med syntetisk sten.
KERAMIKVAS, signerad L.M. höjd 10 cm
Utrop: 300 kr
KERAMIK VAS vit signatur A.L. höjd 18 cm
Utrop: 170 kr
PORSLINSVAS, Holland höjd 12 cm
GLAS FÅGEL, keramik katt askfat, bordsur
Klassiska
Lördag 28 sep 2002
Smycken / Silver / Ädelstenar
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm