1 - 20 av 450
123...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 september 2002

Klubbad för

LJUSSTAKAR, silver, 3-armade, persiska.

Utrop: 6 400 kr

SPEGEL I SILVER, persisk.

Utrop: 2 900 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, Meisterstuck kulspetspenna.

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, reservoirpenna, ca 1950-tal, 14K.

700 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

MONTE ROSA, reservoarpenna, 14 C.

700 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Pennor

DIPLOMAT, kulspetspenna.

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld med ametist ca 13 ct, stl 19 1/4, vikt 7,8 gram.

750 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, 14K samt 8K guld med ametist ca 13 ct, vikt 9,7 gram.

1 700 kr

Utrop: 700 kr

RING, 14K guld med syntetisk safir, stl 17 3/4, vikt 6,0 gram.

400 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 1,01 ct, Cr (J) / Pique´1 stl 17 1/4, tillv 1957 av Rosengren & Eriksson.

Utrop: 19 800 kr

ÖRHÄNGEN, med 2 briljanter ca 0,16 ct.ca H-I(W-TCR)/SI

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitgld med 2 briljanter ca 0,76 ct I-J(TCR-CR)/P.

10 500 kr

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,45 ct F(TW)/IF enl IGI cert stl 19 1/2 mm.

11 000 kr

Utrop: 12 600 kr

ARMRING, förgyllt silver, svenska stämplar 1861, defekt.

Utrop: 1 400 kr

STRÖSKED, silver, delvis förgylld, Carl Jonsson, Linköping 1863.

400 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 1,0 ct G-H(TW-H)/SI 1 stl 16 mm.

Utrop: 32 000 kr

SET: COLLIER, RING, ÖRHÄNGEN, 18K guld med pärlor samt diamanter.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K vitguld med odlad pärla samt gamalsliapde diamanter.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMRING, 18K guld med sötvattenspärla, G Möllenborg 1845 1 sten fattas,buckla

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld med rosensten samt emalj SPD, Uppsala 1840 tal. lagning def. stl 19 1/4 mm.

Utrop: 1 200 kr