421 - 440 av 450
1...212223 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 september 2002

Klubbad för

9 KAFFESKEDAR SAMT 7 fruktknivar, silver.

Utrop: 850 kr

8 TESKEDAR, 1 kaffesked samt 2 gafflar, silver.

Utrop: 650 kr

MATSILVER: 14 matskedar, 2 bordsskedar, 4 teskedar 1 såsslev, 1 gaffel, silver svenska stämplar.

Utrop: 1 750 kr

MATSILVER: 19 matskedar, 6 bordssked 11 matgafflar, 24 teskedar, 1 syltsked, 3 mindre gafflar, silver. svenska stämplar.

Utrop: 4 200 kr

RING i platina, akvamarin ca 17,20 ct (två små skador) & briljanter ca 0,95 tot, W-Cr/SI-P, stl 18.

Utrop: 16 900 kr

RING, platina, 29 briljanter ca 1,70 ct totalt, TW-Cr/SI-P, stl 17 3/4, vikt 7,8 gram.

Utrop: 12 900 kr

DIAMANT, gammalslipad, 0,38 ct G-H/TW-W)/SI.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Nål

2 NÅLAR SAMT HÄNGE, 18K guld, vikt 5,3 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

SIGILL, 18K/ metall.

450 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 26,3 g. L=19 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 6,5-7mm, hänge camé av korall, längd 40 cm.

Utrop: 2 600 kr

2 VAPENRINGAR, 18K guld stl 17 1/2 mm. resp 19 3/4 mm, vikt 14,4 g.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 7,3 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" med hänge sigill i agat samt heliotrop. Vikt 29,4 g

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 6,1 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

5 SKJORTKNAPPAR, (2+3) 18K guld/ pärlor G Dahlgren & co resp G Möllenborg etuier.

700 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med 1 briljant 2,22 ct ( enl gravyr) ca I(TCR)/VS samt brilj 0,26 ct intyg 16 1/4 mm.

Utrop: 97 000 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor ca 13 x 9 mm, längd 46 cm, 18 K guldlås hjärta.

Utrop: 1 800 kr

RING, låghaltigt guld & silver med 9 rosenslipade diamanter ca 0,50 ct (små skador) stl 18 3/4.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

DIAMANTER, 7 st briljantslipade, 1,89 ct totalt, W / VS.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr