61 - 80 av 396
1...345...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 augusti 2002

Klubbad för

8 TESKEDAR, 1 kaffesked samt 2 gafflar, silver.

Utrop: 700 kr

6 DESSERTGAFFLAR samt 1 ströare silver, svenska stämplar.

800 kr

Utrop: 650 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING platina med smaragd ca 5.5 ct. , 36 briljanter samt 4 bagetter totalt ca. 1.7 ct., stl 17 mm.

Utrop: 37 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med koraller samt briljanter.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18 K guld vikt 4 gram

375 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18 K guld vikt 11 gram

600 kr

Utrop: 700 kr

LORGNETTE, med kedja i silver.

500 kr

Utrop: 250 kr

RING, äkta och oäkta safirer, rosenstenar, stl.17½

Utrop: 1 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med briljanter tot 0,66ct enl. gravyr ca TW/VS, stl 16 mm.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18 k guld med oäkta stenar stl.17

325 kr

Utrop: 250 kr

BRUDKRONA, silver med glasstenar.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

STRÖARE, silver GAB 1953. H=12,5 cm.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

SOCKERSKÅL, silver svenska stämplar 1946. Förgylld insida.

Utrop: 600 kr

BÄGARE, silver C G Hallberg 1897 H=9 cm.

850 kr

Utrop: 800 kr

GRÄDDKANNA samt SOCKERSKÅL, nysilver.

375 kr

Utrop: 350 kr

STRÖARE, silver Nordisk silverkonst Helsingborg 1951 H=8,5 cm.

800 kr

Utrop: 500 kr

ORDFÖRANDEKLUBBA, trä / silver L=24 cm.

2 600 kr

Utrop: 400 kr

SOCKERSKÅL nysilver samt TENNSKÅL.

Utrop: 250 kr

STRÖARE, silver, hamrad.

900 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld med ametist stl 16 3/4 mm.

600 kr

Utrop: 500 kr