41 - 60 av 396
1234...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 augusti 2002

Klubbad för

RING & ARMBAND, 24K guld, med myntdesign "Elizabeth II", ring stl 16½, armbandets längd 17 cm, vikt tillsammans 44,9 gram.

Utrop: 2 300 kr

SILVERSKEDAR, 6 st

400 kr

Utrop: 350 kr

SILVERSKEDAR, 7 st

300 kr

Utrop: 350 kr

Silver Etui

DOSA silver vikt 73 gram gravyr

Utrop: 700 kr

BESTICK, silver, 4 st

300 kr

Utrop: 400 kr

BESTICK; 12 knivar, 12 gafflar, 4 st smörknivar, textilfodral

Utrop: 1 800 kr

SET; ring, hänge, örhängen camé

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, 18 k guld vikt 40.9 gram längd 19 cm

ARMBAND, 18K guld, vikt 55,7 g, längd 18,5 cm.

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K guld, filigranarbete, vikt 7,3 g, stl 17 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

STRÖARE, silver / förgylld, svenska stämplar 1897, gravyr , L=18,5 cm.

400 kr

Utrop: 500 kr

STRÖARE, silver, svenska stämplar 1845 L=19,5 cm samt 2 saltskedar silver engelska stämplar.

500 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, 3 rader odlade pärlor något barocka D 8 mm lås 18K guld med turmalin signerat Stigbert L=47 cm .

Utrop: 6 300 kr

BRICKA, plated, Sheffield.

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 mediumslipad diamant ca 0,67 ct ( enl gravyr) I-J(TCR-CR)/VVS. 17 1/4

8 000 kr

Utrop: 9 200 kr

MATSILVER, salladsbestick, Hallberg

800 kr

Utrop: 850 kr

kaffeskedar 12 st, silver

400 kr

Utrop: 500 kr

MATSILVER: 14 matskedar, 2 bordsskedar, 4 teskedar 1 såsslev, 1 gaffel, silver svenska stämplar.

Utrop: 1 900 kr

MATSILVER: 19 matskedar, 6 bordssked 11 matgafflar, 24 teskedar, 1 syltsked, 3 mindre gafflar, silver. svenska stämplar.

Utrop: 4 200 kr

9 KAFFESKEDAR SAMT 7 fruktknivar, silver.

Utrop: 900 kr