121 - 140 av 283
1...678...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 juli 2002

Klubbad för

RING, 14K guld med 3 gammalslipade diamanter totalt ca 0,8 ct stl 18 1/4 mm.

Utrop: 4 600 kr

COLLIER, jade samt imitationspärlor lås 18K. L=47 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, klocka med strass.

Utrop: 700 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver, jugend 3 delar, gravyr ca 1915, import stämplat K. Anderson

4 800 kr

Utrop: 5 300 kr

Mynt Övrigt

SILVERMYNT, Johan 111 1568 - 1592 2 Daler - typ 11 Sverige

Utrop: 9 000 kr

Mynt Övrigt

SILVERMYNT, Oskar 1 Speciedaler 1855 - hög kval. Unionstiden, Norge

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 14,0 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K vitguld med safirer någon sten skadad L=18,5 cm.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMRING, 18K guld svenska tillverkningsstämplar troligen 1800-tal etui.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, 18K guld.

550 kr

Utrop: 600 kr

RING 18K guld med briljant- hjärta ca 0,21ct samt briljanter tot ca 0,12ct ca W/VVS, stl 17mm, handgjord.

Utrop: 5 000 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 43,2 g. L=19 cm.

Utrop: 4 000 kr

KAKBURK, plater, Mappin & Webb England.

400 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, ca 0.60 ct 18 K

Utrop: 3 800 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 87,9 g. L=19,5 cm.

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" med berlocker, vikt 23,3 GL=19 cm.

Utrop: 2 000 kr

SILVERKANNA, ca 590 gram england

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, nysilver

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K guld. L: 19 cm. V: 77,1 gram. Fritz Walentin Nilsson, Stockholm, 1955

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉRING 18K vitguld med smaragd samt briljanter tot 0,36 ct, ca TW-W/VS, stl 17 1/4 mm.

Utrop: 3 600 kr