Avslutad | Klassiska – Lördag 27 juli 2002
Klubbad för
RING, 18K vitguld med smaragd defekt samt åttkantslipade diamanter ca 0,30 ct stl 16 1/4 mm.
ENSTENSRING, platina med 1 gammalsipad diamant ca 1,1 ct J-K( CR-TCAPE)/P, nagg på rondisten stl 15 1/4 mm.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor doserade 5,2-8,4 mm diameter lås 18K guld med turmalin samt rosenstenar L=54 cm.
Visa varaSmycken Övriga
SKJORTKNAPPAR, 4 st, rosenstenar 1 par + 2 udda, stämplar Strömdahl samt G Möllenborg.
RING, 14K guld med briljanter totalt ca 0,6 ct samt smaragd stl 16 1/4 mm (stenar sitter löst).
Smycken Herring
HERRING, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,22 ct "A" samt blå stenar 20 1/2 mm