221 - 240 av 377
1...111213...19 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 11 maj 2002

Klubbad för

1 Silverkopp Sheffield England år 1896

1 100 kr

Utrop: 450 kr

2 Skedar i silver H. Hansen Danmark

450 kr

Utrop: 400 kr

3 Matskedar, 6 kaffeskedar i silver Alexander Magnus Lundström, Visby år 1849

Utrop: 900 kr

6 Matskedar udda modeller äkta silver 1800-tal

400 kr

Utrop: 600 kr

1 kaffesked silver Gustaf Wasserman, Lindesberg, 3 kaffeskedar Nils Gustaf Grönvall Stockholm ca 1850

Utrop: 175 kr

2 punchbägare i silver

250 kr

Utrop: 250 kr

2 silverpokaler med gravyr, 1 silverfat med gravyr på baksidan

Utrop: 350 kr

1 silverdosa Möllenborg år 1900

475 kr

Utrop: 350 kr

1 thésil med kopp i silver Johan Rönnqvist, Örebro år 1914

150 kr

Utrop: 250 kr

1 sockerskål och 1 gräddsnipa i silver 925/1000

550 kr

Utrop: 600 kr

1 Tennstop Israel Buhrman år 1818 Stockholm h. ca 19 cm (bucklor)

700 kr

Utrop: 900 kr

7 Bordsskedar i silver Rosenholm

Utrop: 1 200 kr

14 Kaffeskedar i silver Rosenholm

Utrop: 1 300 kr

12 Kaffeskedar i silver Rosenholm

Utrop: 1 100 kr

3 Punschkoppar i silver GAB

350 kr

Utrop: 200 kr

2 Dessertvinsglas i silver Ceson år 1975

200 kr

Utrop: 250 kr

2 Supkoppar i silver Ceson 1952

200 kr

Utrop: 250 kr

1 Miniatyrvas i silver 830/1000 import

275 kr

Utrop: 50 kr

1 Askfat, 1 par små ljusstakar i silver

300 kr

Utrop: 400 kr

1 Cigarettändare Dunhill i etui

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr