361 - 377 av 377
1...171819 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 11 maj 2002

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas Flygsfors år 1955

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fickur Elgin Natl. Watch Co doublé

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par solglasögon Cartier doublé med etui (mindre skada i glaset)

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par blå/guld porslinsurnor h. 43 cm från kungliga epoken 1745-1792 Louis XVI stil Frankrike (liten skada på lock)

10 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par mässingsljusstakar N 15

Pantvaror Glas, porslin

1 Par ljusmanschetter med prismor

Pantvaror Glas, porslin

1 Bronsfigurin kvinna med krus "källan" på stensockel h. 18,5 cm osignerad

Pantvaror Glas, porslin

2 Orientaliska vaser med fågelmotiv i porslin h. 45 och 47 cm

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Nakterhus med kompass i mässing G:W Lyth Stockholm (skadat handtag)

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tennfat Stockholm Hopp 1970-tal

500 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 flasketui i metall

375 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 hänge (vagn), 18K. Vikt 7,3g

650 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 halskedjor pansar, 18K, 40+50cm. Vikt 7,9g

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 ring med brilj. 0,54ct 18K vg stl. 17,0. Vikt 4,8g

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 ring 18K vg + rg, stl. 17,5. Vikt 6g

475 kr

Utrop: 500 kr