261 - 280 av 399
1...131415...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 maj 2002

Klubbad för

Smycken Övr diamringar

3-STENSRING, 18K vitguld med 3 briljanter totalt ca 2,1 ct H-I(W-TCR)/VVS-VS Engelbert 18 1/4 mm.

40 500 kr

Utrop: 43 200 kr

BROSCH SAMT KEDJA/HÄNGE silver blisterpärla.

375 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vikt 20.0 g med ametist stl. 20.0 mm

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K guld med graverat mönster stl 19 1/2 mm.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld med 9 berlocker L=18,5 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor skruvar.

425 kr

Utrop: 400 kr

FISKSKED, 2 ströare silver / nysilver.

Utrop: 450 kr

6 MATSKEDAR, silver Eng snäckmodell Stockholm 1844-83 L ca 22 cm.

Utrop: 1 400 kr

TÅRTSPADE, KAKTÅNG, 2 SERVERINGSSKEDAR SOCKERTÅNG, silver.

850 kr

Utrop: 950 kr

TÅRTSPADE, SERVERINGSSPADE, GRÄDDSLEV, 2 SERVERINGSSKEDAR, SOCKERTÅNG, modell rosen, silver.

850 kr

Utrop: 950 kr

RING, 18K guld i form av ormhuvud, vikt 8 g, stl 17 mm, skadad.

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med rubin ca 0,30 ct och rosenslip dia ca 0,15 ct. Hallbergs, 1915, stl 16mm.

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, och kedja 35 cm, 18K guld, vikt 5,4 gram.

400 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, 18K vitguld med diamanter tot ca 1,15ct ca TCR/P, vikt 17 g, längd 45 cm.

Utrop: 7 700 kr

Dosor-Etuier Dosor

PUDERDOSA 18K guld med diamanter tot ca 0,,35ct ca W/VS, vikt 169 g, spegel i locket.

Utrop: 23 000 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål.

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, korall, längd 39 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

6 KAFFESKEDAR förgyllt silver, emalj, ( skador ), norska, etui.

Utrop: 450 kr

6 KAFFESKEDAR silver, norska, etui.

400 kr

Utrop: 450 kr

6 KAFFESKEDAR silver, etui, Norge.

Utrop: 450 kr