Avslutad | Klassiska – Lördag 25 maj 2002
Klubbad för
VAS, silver, urnformad m dekor av reliefåsar o graverad växtdekor utl stpl 1900-tal H=14,5 cm.
RING, ÖRHÄNGEN 18K guld med odlade pärlor samt diamanter tot ca 1 ct ca W-TCR/VS, stl 17 1/2 mm.
MJÖLK / GRÄDDKANNA, silver O Olausson Stockholm 1948 på fyra fötter inv förgylld L=14,5 H=9 cm.
Smycken Övr diamringar
RING, 18/23 K guld med briljanter totalt ca 0,35 ct 1 sten defekt gravyr stl 17 mm.