41 - 60 av 298
1234...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 maj 2002

Klubbad för

RING, 18K gult och vitt guld, ca 0,28 ct briljanter, TW / VVS, tillv. av Engelbert i Sthlm 1996.

Utrop: 3 900 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 19 cm, vikt 22 gram, stämplat "Balestra".

Utrop: 1 900 kr

ARMRING, 18K guld, signerad Rey Urban 1968, vikt 28,5 g.

Utrop: 6 200 kr

SOLGLASÖGON Gucci, svart etui.

750 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR I BOX, 3.31 ct

Utrop: 4 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN oval, 0,49 ct, oinfattad, plomberad.

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, oinfattad, 30,6 ct. 12,09 x 6,29 mm.

875 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Kvarts

HÄNGE, 9K guld med rökkvarts.

Utrop: 800 kr

Mynt Tacka

GULDTACKA, 100 g.

8 500 kr

Utrop: 9 000 kr

Mynt Tacka

GULDTACKA, 100 g.

8 400 kr

Utrop: 9 000 kr

MATSILVER, 36 delar matbestick "chippendale", etui. Silver.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

1 PAR LJUSSTAKAR, silver Ceson H=6,5 cm.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K vitguld, vikt 14,1 g. L=21 cm.

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 18K guld / vitguld , vikt 8,0 g. L=20 cm.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 9,2 g. L=21 cm.

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 0,46 ct I-J(TCR-CR)/SI 2 stl 17 1/4 mm.

Utrop: 6 900 kr

SET, 3 DELAR ring, örhängen och hänge i 18K guld med briljanter (en sten saknas i hänget) totalt ca 0,32 ct W/SI, vikt 11,4 g.

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, 18K guld, ihåligt, längd 18,5 cm, vikt 15,2 gram.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0.85 ct certifikat medföljer

Utrop: 3 400 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1.76 ct certifikat medföljer

Utrop: 3 900 kr