Avslutad | Moderna – Lördag 18 maj 2002
Klubbad för
BRILJANTRING, 18K vitguld med briljanter totalt 0,24 ct ca TW/VS, svensk handgjord stl. 17,5 mm
Glas Vaser
KRISTALLVAS, cylinderformad, signerad B Edenfalk, Skruf, "Thalatta", liten nagg. H=18 cm.
PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, 2 collier, vita och rosa, längd 38 cm vardera, ca 7-8 mm.