Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002
HEUER, stoppur, vitmetall, mekaniskt, 60 sek (100-skala), 30 min.
Visa varaKlockor Waltham
WALTHAM, fickur, savonett, doublé, ankarur, skadad urtavla, glas saknas, gravyr, ca 1919, keja metall.
TISSOT, T12, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1990.
IWC, herrur, cal 83C, serie nr. 1073593, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad bakboett, x-länk 18K guld, längd 186 mm, vikt 57.0 g.
CARTIER, Tank, Ref nr. 73370, Serie nr. 681006, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, box.
BREITLING, Colt, Ref nr. A17035, Serie nr. 0881, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, Professionallänk, cert, aug 1992, box, extra länkbitar.
CARTIER, Tank, Ref nr. 6092366, herrur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, ca 1980.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, cal P800/c, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, krona + axel saknas, läderband, ca 1958.
OMEGA, Genève, cal 620, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1966, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, cal 610, Serie nr. 17557812, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, axel + krona saknas, läderband, ca 1967.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ref nr.1093, verk nr. 854641, boett nr. 667120, damur, 18K guld, manuell, safirglas, defekt, läderband, spänne 18K guld, ca 1950.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, damur, 18K guld, manuell, safirglas, går ej, läderband, ca 1958.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2541.80.00. Serie nr. 55931214, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, cert, juni 1998, box.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, 1930-tal, går ej, metallänk ej original.