21 - 40 av 455
123...23 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002

Klubbad för

Klocktillbehör Boxar och etuier

FÖRVARINGSBOX, med plats för 4 st. armbandsur, högpolerat trä/plysch, oanvänd.

Utrop: 950 kr

FÖRVARINGSBOX, med plats för 4 st. armbandsur, högpolerat trä, oanvänd.

850 kr

Utrop: 950 kr

FÖRVARINGSETUI, med plats för ca 3 st. armbandsur, läder, oanvänd.

500 kr

Utrop: 500 kr

FÖRVARINGSBOX, med plats för 3 st. armbandsur, oanvänd.

400 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega, armbandsur, Co-Axial / Broad Arrow, högpolerat trä, oanvänd.

Utrop: 1 500 kr

FICKUR, 14K guld, ankarur, savonett, bucklor, defekt, ca 1920.

Utrop: 2 100 kr

FICKUR, 14K guld, ankarur, savonett, bucklor, gravyr, ca 1900.

Utrop: 2 000 kr

MORMORSUR, 18K guld, ankarur, ca 1910, skadad urtavla, gravyr, bucklor, timvisare defekt.

Utrop: 900 kr

CERTINA, Mayfair, damur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.

Utrop: 400 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, ca 1968.

Utrop: 450 kr

TISSOT, herrur, Ref nr. T71341121, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, oktober 2001, box.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

IMHOF, väckarur, 8-dagars, metal/ läder.

Utrop: 800 kr

JEAN JACQUES, kronograf, herrur, vitmetall/gulmetall, quartz, mineralglas, defekt, läderband.

400 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, länk 18K guld, längd 167 mm, totalvikt 20.4 g.

Utrop: 1 600 kr

ARMBANDSUR, damur, silver, quartz, plexiglas, integrerad länk, längd 190 mm, vikt 24,3 gram.

650 kr

Utrop: 400 kr

P.W.C, Centersport, herrur, 32 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, 1950-tal.

Utrop: 250 kr

FULTON, Officer, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

Utrop: 350 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.

Utrop: 500 kr

OMEGA, Seamaster, Professional, Ref nr. 2254.50.00, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, maj 2001, box.

9 200 kr

Utrop: 9 000 kr

HERWIN, stoppur, vitmetall, mekaniskt, 30 sek, 15 min.

Utrop: 150 kr