Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002
Klocktillbehör Boxar och etuier
FÖRVARINGSBOX, med plats för 4 st. armbandsur, högpolerat trä/plysch, oanvänd.
FÖRVARINGSBOX, med plats för 4 st. armbandsur, högpolerat trä, oanvänd.
MORMORSUR, 18K guld, ankarur, ca 1910, skadad urtavla, gravyr, bucklor, timvisare defekt.
CERTINA, Mayfair, damur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.
TISSOT, herrur, Ref nr. T71341121, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, oktober 2001, box.
JEAN JACQUES, kronograf, herrur, vitmetall/gulmetall, quartz, mineralglas, defekt, läderband.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, länk 18K guld, längd 167 mm, totalvikt 20.4 g.
ARMBANDSUR, damur, silver, quartz, plexiglas, integrerad länk, längd 190 mm, vikt 24,3 gram.
P.W.C, Centersport, herrur, 32 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, 1950-tal.
Klockor Svalan
SVALAN, Sportsman, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
OMEGA, Seamaster, Professional, Ref nr. 2254.50.00, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, maj 2001, box.