Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2002
OMEGA, herrur, cal 562, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1990.
OMEGA, herrur, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, ca 1940, läderband.
Klockor Hamilton
HAMILTON, damur, 14K vitguld, manuell, plexiglas, briljant + åttkantslipade diamanter, ca 1.44 ct, ca W/VS.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, originallänk stål/doublé.
VIKING, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1930-tal, metallänk ej original.
VIKING, fickur, ankarur, savonett, 14K guld, bucklor, gravyr ca 1939, kedja gulmetall, box.
Klockor Corum
CORUM, herrur, 18K guld, manuell, glas saknas, skadad urtavla, diamantkrans, defekt, integrerad länk (skadad), längd 205-210 (förlängd).
JAEGER-LE COULTRE, memovox, cal 825, Ref nr. 855, verk nr. 1114619, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, servad september 2001.
NIRVANA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld, längd 178-185 mm, totalvikt 21.0 g.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, metallänk ej original.