Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2002
TIGER, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, 1960-tal, metallänk ej original.
CERTINA, Argonaut 280, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, läderband, ca 1970.
CERTINA, Waterking, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad boett, 1960-tal, metallänk ej original.
Klockor Pulsar
PULSAR, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, ca 1990, metallänk ej original.
ORIENT, Auto Calendar, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.
Klockor Fleurier
FLEURIER, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Milano, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
ZENITH, herrur, cal P-6 106, 31 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
Klockor Birka
BIRKA, herrur, 28 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
BREITLING, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1960, saknar sekundvisare.
Klockor Alex Hüning
ALEX HÜNING, fickur, ankarur, savonett, 14K guld, bucklor, gravyr, ca 1919, sekundvisare saknas, defekt.