Avslutad | Klockor – Lördag 2 februari 2002
EIGER, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
Klockor Tärnan
TÄRNAN, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, dag, datum, månad, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
Klockor Eterna
ETERNA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 169-174 mm, ca 1970.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16233, Serie nr. L940891, herrur, stål/guld, jubileelänk, safirglas, ca 1990, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, safirglasbaksida, original länk, box.
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1502.30.00, Serie nr. 60497836, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1999, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, Serie nr. 8315010, herrur, stål, plexiglas, Jubileelänk, cert, mars 1984.
ROLEX, Daytona, Ref nr. 16523, Serie nr. A822310, kronograf, herrur, guld/stål, safirglas, Oysterlänk, cert, mars 2000, box.
TIMBER, damur, förgyllt silver/lapis lazuli, quartz, läderband, oanvänd, box.
TIMBER, damur, silver/ebenholtz, quartz, pärlemorurtavla, läderband, box, oanvänd.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, caliber 1199R, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1949.
Klockor Universal
UNIVERSAL, kronograf, herrur, cal 292, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1940-tal, renoverad tavla.
Klockor Maurice Lacroix
MAURICE LACROIX, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband.